Katowice zyskały nowego Beboka! Uroczyste odsłonięcie Beboka w Akademii Górnośląskiej
Bebok AG już wita gości przed głównym wejściem do Budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3. Jest ubrany w togę, na głowie ma biret, a w ręku trzyma berło rektorskie. Imię dla akademickiego Beboka zostanie wyłonione w drodze głosowania. Uroczystego odsłonięcia figury dokonali: JM Rektor AG dr Marta Adamczyk i Prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

Bebok AG już wita gości przed głównym wejściem do Budynku A przy ul. Harcerzy Września 1939 nr 3. Jest ubrany w togę, na głowie ma biret, a w ręku trzyma berło rektorskie. Imię dla akademickiego Beboka zostanie wyłonione w drodze głosowania. Uroczystego odsłonięcia figury dokonali: JM Rektor AG dr Marta Adamczyk i Prezydent Katowic dr Marcin Krupa.

Odsłonięcie figury akademickiego beboka cieszyło się dużym zainteresowaniem. W uroczystości, która odbyła się 22 marca 2024 r. wzięli udział przedstawiciele Economicusa: Magdalena Chomacka, Łukasz Wollnik, Barbara Szaflarska i Radni Miasta Katowice: dr Adam Lejman-Gąska, Krzysztof Pieczyński, a także pracownicy administracyjni i naukowi Akademii Górnośląskiej, studenci i absolwenci oraz mieszkańcy Katowic.

Za projekt beboka odpowiada znany śląski artysta Grzegorz Chudy. Beboków w Katowicach jest już ponad 40, a każdy ma swoje unikalne imię. Dla naszego Beboka nie wybrano jeszcze imienia. I tutaj potrzebujemy Waszej pomocy! Chcielibyśmy zaprosić Was do wspólnej zabawy – Jak Waszym zdaniem powinien nazywać się Bebok Akademii Górnośląskiej? Docento, Rechtōr czy Akademikus? Więcej informacji na temat głosowania „Imię dla Beboka AG” znajdziecie na naszym Facebooku.



Oceń ten wpis:
0.0
(0 ocen)