Nowe horyzonty edukacyjne: Akademia Górnośląska i IV LO w Chorzowie podpisują porozumienie o współpracy
W dniu 23 lutego 2024 roku JM Rektor Akademii Górnośląskiej Pani dr Marta Adamczyk oraz Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie Pan Artur Jadwiszczok, podpisali porozumienie o współpracy i integracji środowiska szkolnego i akademickiego. Podpisane porozumienie stanowi kamień milowy w budowaniu mostów pomiędzy szkołami różnych szczebli edukacyjnych i podkreśla wagę współpracy dla rozwoju lokalnej społeczności akademickiej i szkolnej.

W dniu 23 lutego 2024 roku JM Rektor Akademii Górnośląskiej Pani dr Marta Adamczyk oraz Dyrektor IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie Pan Artur Jadwiszczok, podpisali porozumienie o współpracy i integracji środowiska szkolnego i akademickiego. Podpisane porozumienie stanowi kamień milowy w budowaniu mostów pomiędzy szkołami różnych szczebli edukacyjnych i podkreśla wagę współpracy dla rozwoju lokalnej społeczności akademickiej i szkolnej.

JM Rektor AG Pani dr Marta Adamczyk oraz kierowniczka Akademickiego Centrum Rekrutacji i Rozwoju Kariery Pani Natalia Nowak-Trojnar, wraz z dyrektorem IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie Panem Arturem Jadwiszczokiem oraz wicedyrektorką Panią Celiną Konieczny, zainicjowali ten znaczący krok w celu wzmacniania więzi między uczelnią a szkołą średnią, otwierając tym samym nowe perspektywy dla obu instytucji. Współpraca między instytucjami otwiera nowe możliwości dla studentów i uczniów, umożliwiając im poszerzanie horyzontów edukacyjnych i zdobywanie nowych doświadczeń naukowych.

Podpisanie porozumienia symbolizuje zaangażowanie obu instytucji w rozwój edukacji oraz wspieranie młodzieży w ich ścieżkach naukowych i akademickich. Współpraca będzie obejmować różnorodne dziedziny, w tym wymianę wiedzy i doświadczeń, organizację wspólnych projektów i wydarzeń naukowych oraz inne inicjatywy mające na celu poszerzanie horyzontów edukacyjnych obu środowisk.

Oceń ten wpis:
0.0
(0 ocen)