Z dumą informujemy, że Polska Komisja Akredytacyjna już po raz kolejny potwierdziła wysoką jakość kształcenia na kierunku Finanse i Rachunkowość, realizowanym w Akademii Górnośląskiej.
Uchwałą nr 362/2024 z dnia 22 maja 2024 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało ocenę pozytywną potwierdzając, że proces kształcenia realizowany w Akademii Górnośląskiej umożliwia studentom osiągnięcie założonych efektów uczenia się, a wszystkie kryteria oceny programowej zostały uznane za spełnione.
Komisja doceniła przede wszystkim praktyczny aspekt programu kształcenia na kierunku Finanse i Rachunkowość oraz metody kształcenia zorientowane na studentów, uwzględniające ich indywidualne potrzeby i dające możliwość aktywnego udziału w procesie nauczania. Stosowane metody dydaktyczne są w opinii członków komisji nastawione na kształtowanie kompetencji i umiejętności praktycznych niezbędnych na stanowisku specjalisty księgowego i finansowego.
Osiągnięty sukces odzwierciedla wysoki poziom pracy i zaangażowania zarówno kadry akademickiej, jak i samych studentów kierunku Finanse i Rachunkowość.
Jednocześnie informujemy, że w AG (oddział w Katowicach oraz Wydział Zamiejscowy AG w Żorach) trwa rekrutacja na:
studia I stopnia:
- Finanse i Rachunkowość - przygotuj się do pracy w dynamicznej branży finansowej.
Studia II stopnia:
- Finanse Menedżerskie - rozwijaj umiejętności zarządzania finansami.













